Büyükçekmece Hurdacı

Blog
Büyükçekmece Hurdacı

Büyükçekmece Hurdacı

Büyükçekmece Hurdacı hizmetinizde.  Her yıl dünya çapında 400 milyon tona kadar hurda metal geri dönüştürülüyor.Metaller Büyükçekmece Hurdacı ve benzeri bir geri dönüşüm firmasına getirildikten sonra ne olur? Birkaç aşamadan geçer.

BÜYÜKÇEKMECE HURDA FİRMASI

Birincisi Toplama sürecidir. Hem demir içeren hem de demir içermeyen metaller içeren birçok ürün vardır; örneğin, en büyük hurda demirli metal kaynağı hurda araçlarından gelirken, diğer kaynaklar çelik yapılar, gemiler, demiryolu rayları, tarım ekipmanları ve tüketici hurdası gibi cihazlar, ofis mobilyaları ve diğer öğeleri içerebilir.

Daha sonra bir sonraki adım, metallerin karışık hurda metal akımından veya birden fazla malzeme içeren atık akımından ayrılmasını içeren ayıklamadır. Otomatik geri dönüşüm işleminde mıknatıslar ve sensörler kullanılır, böylece bu malzemeler ayrılabilir.

Büyükçekmece Hurdacı

Bir sonraki işlem, metallerin parçalandığı işlemdir. Bu kıyılmış metaller büyük bir yüzey / hacim oranına sahiptir ve yeni metaller elde etmek için madenciliğe güvenmek için gerekenden daha az enerji kullanılarak eritilebilir. Hurda metal işleme tesisleri metali kompaktörlerde eziyor, böylece konveyör bantları üzerinde daha kolay işlenebiliyor ve daha sonra hurda parçalara ayrılıyor.

Sonra eriyor. Hurda metal büyük bir fırında eritilir ve her metal o metal için tasarlanmış özel bir fırına alınır. Fırının boyutuna bağlı olarak, erime birkaç dakika ila saat arasında sürebilir. Fırınlar, kullanılan enerji miktarını azaltmak için tasarlanmış yakıt tasarruflu rejeneratif brülörlere sahiptir, böylece çevre üzerinde minimum etki vardır. Bu bir sonraki adıma yol açar: nihai ürünün yüksek kalitede olmasını ve kirletici içermemesini sağlamak için yapılan saflaştırma. Elektroliz, saflaştırma için kullanılan en yaygın yöntemler arasındadır. Kendiliğinden olmayan bir kimyasal reaksiyonu sürmek için doğrudan elektrik akımı kullanılmasını içerir. Elektroliz, elementlerin doğal olarak oluşan kaynaklardan ayrılmasında bir aşama olarak önemlidir. Saflaştırmadan sonra, bir sonraki aşama katılaşır. Erimiş metaller soğutmak için taşıma bandı tarafından taşınarak katılaştırılır. Bu aşamada hurda metaller, çok sayıda metal ürünün üretimi için kolayca kullanılabilecek belirli şekillere dönüşür.

Son olarak, metaller soğutulduktan ve katılaştıktan sonra kullanıma hazırdır ve yeni ürünlerin üretimi için hammadde olarak kullanılacak üretim tesislerine taşınır .Ve en iyi haber, bu yeni ürünlerin yararlı ömürlerinin sonuna geldikten sonra tekrar geri dönüştürülebilmeleridir.

Hurdalarınızı satmak istiyorsanız hemen Büyükçekmece hurdacı yı arayabilir ve hurdalarınızı satabilirsiniz. Size en yüksek fiyattan teklif verilecektir.

Hurdacı Numarası

Büyükçekmece En Yakın Hurdacı

Büyükçekmece ilçesinde hurda aldığımız bölgeler şunlardır;

19 Mayıs Mahallesi Hurdacı

Ahmediye Mahallesi Hurdacı

Alkent 2000 Mahallesi Hurdacı

Atatürk Mahallesi Hurdacı

Bahçelievler Mahallesi Hurdacı

Celaliye Mahallesi Hurdacı

Cumhuriyet Mahallesi Hurdacı

Çakmaklı Mahallesi Hurdacı

Dizdariye Mahallesi Hurdacı

Ekinoba Mahallesi Hurdacı

Fatih Mahallesi Hurdacı

Güzelce Mahallesi Hurdacı

Hürriyet Mahallesi Hurdacı

Kamiloba Mahallesi Hurdacı

Karaağaç Mahallesi Hurdacı

Kumburgaz Mahallesi Hurdacı

Mimaroba Mahallesi Hurdacı

Mimarsinan Mahallesi Hurdacı

Murat Çesme Mahallesi Hurdacı

Pınartepe Mahallesi Hurdacı

Sinanoba Mahallesi Hurdacı

Türkoba Mahallesi Hurdacı

Ulus Mahallesi Hurdacı

Yenimahalle Mahallesi Hurdacı

 

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp