Hurdacı Ki̇mdi̇r? Hurdacılık Neden Önemli̇?

Blog

Hurdacı Ki̇mdi̇r? Hurdacılık Neden Önemli̇?

Hurdacı Ki̇mdi̇r? Hurdacılık Neden Önemli̇?

Hurdacı, eski veya kullanılmayan atık metalleri toplayan kişidir. Tüm atık metaller hurda kategorisine girer. Hurda türleri olarak bakır hurdası, demir hurdası, nikel hurdası, alüminyum hurdası, tel hurdası, kablo hurdası sayılabilir. Daha pek çok hurda türü bulunur.

Yukarıda sayılan ve sayılmayan tüm metal hurdaları hurdacılar tarafından toplanır ve ya kendi firmalarında ya da başka firmalarda hammadde haline getirilerek geri dönüşüme kazandırılır.

Hurdacı neden önemlidir?

Hurdacılar, hurda metalleri toplar ve ekonomiye kazandırır. Toplanmaya hurdalar çöp olarak atıldığında bşr ekonomik kayıptır. Bununla beraber demir vb metallerin paslanması oksitlenmesi gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bunlar bu şekilde doğaya zarar verir. Özellikle toprağın verimine zarar verir. Havayı kirletir, denizleri kirletir.

Hurdacı ve hurdacılık sektörü basit gibi görünmekte ancak hayatın her alanını etkilemektedir. Bu nedenle toplum olarak dikkat edilmesi gereken nokta hurdalarınızı çöpe, doğaya atılmaması gerektiğidir. Hurdalar için yapılması gereken şey hurdacılara teslim etmektir.

O halde şayet hurdanız varsa yapmanız gereken tek şey aşağıdaki numara ile iletişime geçmektir. En kısa sürede adresinize gelinir ve hurdalarınız teslim alınır.

0(532) 448 17 81

Hurda firması olarak en güvenilir firmaların başında Hasret Hurdacılık gelmektedir. Hurdacılar arasında en hızlı firmadır. İstanbulda en iyi şekilde faaliyet göstermektedir.

 

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp