Hurdacılar Si̇tesi̇

Blog
Hurdacılar Si̇tesi̇

Hurdacılar Si̇tesi̇

Hurdacılar sitesi, içindeki firmaların tamamının hurdacı olduğu sitedir. BU site içerisindeki hurdacılar metal, plastik ve kağıt hurdalarını toplamakta ve geri dönüşüme kazandırmaktadırlar.

Hurdacılar Sitesi

Türkiye’de hurdacılar sitesi her ilde bulunmamaktadır. Genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde bulunmaktadır. Bununla beraber hurdacılara ait web siteleri de bulunmaktadır. Tüm hurdacıların barındığı web siteleri yerine bireysel hurdacı web siteleri tercih edilmektedir. Her hurdacı topladığı hurdaları gri dönüşüme kazandırmaktadır. Çevreye ve ekonomiye büyük katkılar sağlanır.

Metal Hurdacıları

Pek çok metal türü bulunmaktadır. Bu metallerin başlıcaları demir, bakır, alüminyum, nikel, çelik, krom, kurşun, kablo, tufal, pirinç, sarı ve kızıl metalleridir. Bu metallerin her biri farklı bir alanda kullanılmakta bazıları ise alaşım oluşturarak yeni bir metal oluşturmaktadır. Örneğin demir ve karbon birleşimi ile çelik oluşmaktadır. Çelik başlı başına bir metal olmaktadır.

Metal türleri alaşımla oluşanlar haricinde bakır ve demir gibi en çok kullanılan metaller madenlerden çıkmaktadır. Madenlerden metal çıkarımı oldukça maliyetli olup sonsuz da değildir. Bu kapsamda madenler yerine geri dönüştürmek çok daha karlı ve kolaydır. Ayrıca her ülkede her metal madeni bulunmamaktadır. Bu nedenle ülkeler her yıl milyarlarca dolar metal ithalatı için harcamaktadır. Türkiye için de aynı durum söz konusudur. Bu nedenle hurdacılık büyük önem taşımaktadır. Hurdacılığın katkısıyla hurda metaller geri dönüştürülür ve hammadde haline getirilir. Madenlerden çıkarılmasına karşılık çok daha iyi bir alternatif oluşmaktadır. Metal hurdalarınızı satmak istiyorsanız Hasret Hurdacılığı arayabilirsiniz.

hurdacılar sitesi

Kağıt Hurdacıları

Kağıt hammaddesini ağaçlar oluşturur. Yani kağıt imalatı için ağaç kesilmesi gerekir. Dünyanın gelişimi açısından ağaçların önemi artık çok daha iyi anlaşışmış durumdadır. Her çevrede ağaç kesmek yerine ağaç dikimi teşvik edilmektedir. Ancak kağıt ihtiyacı da ortadadır. Defter, kitap, gazete gibi ihtiyaçlar için mutlaka kağıt kullanılmalıdır. Ağaç kesilmesini engellemenin tek yolu ise kullanılmış kağıtları geri dönüştürmektir. Kağıt hurdacıları bu kapsamda büyük önem teşkil etmektedirler. Ama daha önemlisi bireysel olarak kağıtları hurdacılara teslim etmektedir. Her birey için önemli bir görevdir bu. Elbette ki 1 kg 2 kg kâğıt için hurdacı çağırılmak istenmeyebilir. Ancak bunların biriktirilmesi ve toplu halde hurdacı çağırılması gerekir. Kağıt hurdalarınızı değerlendirmek için firmamız Hasret Hurdacılık ile İletişime geçebilirsiniz.

Plastik Hurdacıları

Plastikler doğaya atıldığında binlerce yıl kaybolmaz. Kaybolmadığı gibi, ayrışmadığı gibi, toprağa suya zarar verir. Bununla beraber hammaddesi petroldür. Petrol içinde büyük ücretler harcanmaktadır. Bu nedenle plastik hurdaları atılmamalı, değerlendirilmelidir. Plastik hurdalarınızı firmamız Hasret Hurdacılığı arayarak satabilirsiniz. Hem para kazanmış olursunuz hem de doğayı korumuş ekonomiye katkı sağlamış olursunuz.

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp