İstanbul'un Hurdacısı

Blog

İstanbul'un Hurdacısı

İstanbul'un Hurdacısı

İstanbul Hurdacı - Hasret Hurdacılık

İstanbul Hurdacı olarak faaliyetlerini gösteren ve vizyonu Türkiye'ye yayılmak olan Hasret Hurdacılık hizmetinizde. Hasret Hurdacılık İstanbul'un her ilçesinde semtinde faaliyet göstermektedir.

Hurda hem ekonomi yönünden hemde çevremiz için çok avantajlı bir sektör olduğu için evimizde, iş yerimizde kısacası her yerde kullanım ömrü dolan malzemeleri çöpe atıp doğayı kirletmek yerine yeni bir sektörde kullanılsın diye hurdacıya veririz. Hurda konusunda aklını çalıştıran çocuklar yerden buldukları demirleri, paslanmış hurdaları hurdacılara satarak para kazanırlar.

Günümüzde kağıt ve karton gibi hurdaları toplayanlara sıkca rastlarız fakat inşaat ve demir hurdaları verebilecek yerler zor bulunmaktadır. Bundan dolayı internet üzerinden hizmet veren profesyonel hurdacılar var ve bu hurdacılar hurdaları kilo ya da ton ile alarak geri dönüşüme katkı sağlarlar. Hurda alımı dünya ekonomisine çok büyük katkı sağlamaktadır. Hurda nın alımı aşamalar halinde gerçekleşiyor şimdi bunu küçükten büyüğe doğru anlatalım. İlk olarak sokaklarda gördüğümüz bireysel hurdacılardır ve bireysel hurdacılar genelde el arabası ile dolaşıp demir vb türleri toplarlar. Bireysel hurdacılar topladıkları hurdaları mahalle hurdacılarına satarlar.

Mahalle hurdacıları ise kamyonla gezerek demir alüminyum ve çelik gibi hurdaları vatandaştan alırlar ve mahalle hurdacılarının kamyonlarında plastik malzemeler olur hurdayı veren kişi isterse para yerine ordan parayla eş değerde bir malzeme alabilir. Daha sonra mahalle hurdacıları topladıkları hurdaları ayrıştırarak büyük hurda fabrikalarına götürüp satarlar ve bu fabrikalarda hurdalar ihale ile satışa sunulur.

 

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp