Bakır Hurdası Alımı | Hurdacı

Blog

Bakır Hurdası Alımı | Hurdacı

Bakır Hurdası Alımı | Hurdacı

Bakır hurdası alımı en iyi fiyatla Hasret Hurdacılık tarafından gerçekleştirilmektedir. Bakır hurdası, hurdalar arasında önemli bir yere sahiptir. hem kullanım alanının genişliği hem de değerinin yüksek olması bakırı hurdacı sektöründe ayrı bir noktaya taşımaktadır.

Bakır Hurdası

Dünyada bakır üretiminin kaynağı yalnızca bakır cevheri olmayıp önemli miktarlara varan bakır hurdası vasıtasıyla üretim de gerçekleştirilmekte, hatta kullanılan hurda cevherden daha fazla olmaktadır. Toplam hurdanın yaklaşık olarak %90’ının gelişmiş ülkelerde kullanıldığı görülecektir. Diğer yandan hurda bakırın %30’u tekrar rafine bakıra dönüşmekte, %70’lik kısım doğrudan imalat sanayiine gitmektedir. Bakır dayanıklı bir malzemedir. Elektriksel iletkenliğini bozulmadan sürdürür ve genellikle yıllarca bozulmaz ve paslanmaz. Örnek olarak evlerde ve bürolarda kullanılan bakır tel ve borular ile pirinç aksamlar uzun süre değiştirilmemektedir. Bakırın yapı sektöründeki bu uzun süreli kullanımı nedeniyle bu alanlardan az miktarda hurda ortaya çıkmaktadır. Binalarda kullanılan bu malzemeler için hurdaların geri dönüşüm hızı, yani eski hurda tüketiminin toplam bakır tüketimine oranı; çelik, alüminyum ve plastiklerle karşılaştırıldığında oldukça düşüktür. Bunun başlıca nedeni, çelik, alüminyum ve plastiğin uç kullanım alanlarından olan paketleme ürünlerinin birkaç haftalık kullanım süreleri olmaları ve yılda birkaç kez geri dönüştürülmeleridir. Diğer taraftan bakır bazlı ürünler daha uzun kullanım sürelerine sahiptirler. Bu da geri dönüştürülecek bakır hurdası miktarını azaltmaktadır.

İstanbul Hurdacı Olarak Bakır Hurdası Alımı

İstanbul hurdacı adıyla bilinen Hasret Hurdacılık ile iletişime geçerek bakır hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz. İstanbul hurdacı hem anadolu yakası hurdacı olarak hem de avrupa yakası hurdacı olarak faaliyet göstermektedir. Tek bir numarayla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurdacı  mı? Adres Hasret Hurdacılık.

0532 448 17 81

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp