Yakındaki̇ Hurdacı | Hurdacı

Blog

Yakındaki̇ Hurdacı | Hurdacı

Yakındaki̇ Hurdacı | Hurdacı

Yakınlarda hurdacı mı arıyorsunuz? O zaman size en yakın hurdacı Hasret Hurdacılık... Her zaman hizmetinizde. Tüm metal hurdalarınız tarafımızca alınır ve değeri size nakit olarak ödenir. Sonrasında alınan hurdalar tekrar geri dönüşüme kazandırılır.

Avrupa ülkeleri ve Japonya gibi gelişmiş ülkeler hurdalarını ya kendileri kullanmakta ya da ihraç etmektedirler. ABD ise bir yandan en büyük hurda ihracatçısı konumunu korurken diğer taraftan hurdanın yerini alabilecek hammaddeleri (demir karbid gibi) üretmeye başlamıştır. Diğer hurda üreticileri Rusya, Japonya, Almanya, Fransa ve İngiltere‟dir. ABD dışındaki tüm çelik hurda üreticilerinin tüketim ve üretim miktarları birbirlerini dengelemektedir. Bu yüzden ABD dünyanın en büyük hurda ihracatçısı konumundadır.

Türkiye‟nin dünya demir-çelik hurda ihracatındaki payı dikkate değer ölçüde değildir.  Türkiye‟nin 2004 yılında 82.455 bin tonla ve 2007 yılında 81.413 bin tonla hurda ihracatı en yüksek miktarlarda olmuştur. 2009 yılında en fazla hurda ihraç ettiğimiz ülkeler sırasıyla; Hollanda, İngiltere, Almanya ve İspanya‟dır.

Hurda ihracatı ülke için büyük bir ekonomik kazançtır. Bunun büyümesi tamamen topluma bağlıdır. Eldeki hurdalar çöpe atılmazsa sadece hurdacıya satılırsa o zaman hurda metal geri dönüşümü yükselir. İstanbul hurdacı olarak firmamız hizmetinizde. Çevremizdeki hurdacı olarak ararsanız yanıbaşınızdayız. Bakır hurdası alımı, demir hurdası alımı, çelik hurdası alımı, alüminyum hurdası alımı ve diğer tüm hurdalar tarafımızca teslim alınmaktadır.

Hasret Hurdacılık İletişim
Hasret Hurdacılık WhatsApp